КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ "ТАСК-ІНВЕСТ"
Як знайти свій шлях
на ринку капіталу
Про проект
"Азбука"
Глосарій
термінів
Часті
запитання
RUS
UKR

ЗМІСТЗамовте!

Друкований варіант
"Азбуки для інвестора"

АНКЕТАПУБЛІКАЦІЇ


ДОПОМОГА


Інвестиційна стратегіяУ однієї управляючої компанії (КУА) можуть знаходитись в управлінні фонди, орієнтовані на різні типи інвесторів.

Інвестиційна стратегія фонду викладена в Регламенті фонду* в розділі Інвестиційна декларація*. В Інвестиційній декларації повинен бути представлений чіткий перелік об’єктів інвестування, в які фонд має право вкладати кошти.


Щоб вирішити, учасником якого фонду Вам стати, важливо визначити прийнятну для себе стратегію:
 • чи готові Ви до підвищеного ризику в розрахунку на більш високу потенційну доходність (фонди з агресивною стратегією),
 • або Ви надаєте перевагу збереженню інвестицій при меншому рівні потенційної доходності (фонди з консервативною стратегією),
 • або обираєте збалансоване співвідношення цих варіантів (фонди зі збалансованою стратегією).Як же підібрати найбільш оптимальну для себе стратегію?

Інвестуючи, треба завжди керуватись принципом, який каже, що "Не можна класти всі яйця до однієї корзини" - необхідно розподіляти кошти по різних ІСІ. Наприклад, якщо брати всю суму, що планується Вами до інвестування, за 100%, то найбільш оптимальним буде вкласти до 50% коштів до збалансованого фонду та по 25% до консервативного та агресивного. Чому саме так? Можемо розібрати на простому прикладі.

Ринок облігацій та ринок депозитів найбільш стабільні, доходність таких інструментів фіксована, а частина з них забезпечена державними гарантіями (наприклад, облігації внутрішнього державного займу (ОВДЗ)), що дає інвестору впевненість в доходності та мінімальний ризик.

Ринок акцій, навпаки, найбільш мінливий, непередбачуваний, але й найбільш доходний – ціни на цей вид цінних паперів можуть "коливатись" з дуже великою амплітудою навіть впродовж однієї торгової сесії, що, однак, несе й суттєвий ризик втрат.

Тому найрозумнішим буде вкласти по чверті коштів в фонди з протилежними стратегіями, а близько половини – до фонду, який поєднує в собі максимальну кількість об’єктів інвестування та є диверсифікованим.

Також варто звернути увагу на те, в які саме фінансові інструменти фонд (ІСІ) має намір вкладати кошти. Наприклад, фонд облігацій (консервативна стратегія), яки має намір інвестувати більшу частину коштів в державні облігації, є більш надійним, ніж фонд облігацій, який інвестує тільки в корпоративні облігації. Фонд акцій (агресивна стратегія), що інвестує тільки в акції, які входять до першого рівня лістингу біржі (ПФТС), надійніший, ніж фонд, який інвестує в акції, що не обертаються на біржі.

Зверніть увагу на фонди зі змішаною стратегією та обирайте їх у відповідності до своїх цілей інвестування. Наприклад, стратегія може бути збалансованою з елементами агресивної. Шукайте фонди під свої потреби.Порядок викупу цінних паперівДуже важливо враховувати, як інвестор може отримати дохід від інвестицій до фонду (ІСІ). Слід пам’ятати, що дохід інвестори отримують або після продажу цінних паперів фонду, що їм належать (викуп паперів КУА фонду або продаж їх на вторинному ринку), або при отриманні дивідендів.

Порядок викупу цінних паперів фонду викладено в Проспекті емісії* Він залежить від типу фонду: відкритий, інтервальний або закритий.


Чим простіше продати належні Вам цінні папери фонду, тим менш ризикованим він є для Вас, наприклад:
 • цінні папери відкритого фонду викуповуються КУА щоденно, тому інвестору легко отримати свої кошти в будь-який зручний для нього момент;
 • цінні папери закритого фонду КУА викуповує тільки при його закритті. Але в окремих випадках за рішенням Спостережної ради фонду викуп цінних паперів може відбутися раніше терміну закриття. Крім того, цінні папери деяких фондів котуються на фондовій біржі та можуть активно продаватися на вторинному ринку.Професіоналізм управляючої компаніїКлючовий критерій при виборі фонду (ІСІ) – це репутація, досвід та професіоналізм КУА, оскільки саме їй інвестори доручають в управління свої кошти.

Немає єдиного рецепту по вибору КУА, хоча є очевидним, що репутація того, хто пропонує послуги інвестування, повинна бути бездоганною не тільки в рекламних проспектах, але й за результатами діяльності, відгуками інвесторів цієї компанії.

Вся діяльність компанії з управління активами (КУА) повинна бути максимально прозорою, причому інвестор повинен мати можливість доступу до всієї інформації, яка прямо або опосередковано стосується інвестування до фондів, що знаходяться в її управлінні.

Інвестор повинен мати необмежений доступ до Регламенту фонду (ІСІ)* та Проспекту емісії*, які містять наступну інформацію:
 • детальний опис фонду (ІСІ), його фінансові характеристики;
 • відомості про компанію з управління активами (КУА), її керівництво та власників;
 • відомості про Спостережну раду корпоративного фонду та, якщо передбачено Регламентом, пайового фонду;
 • структуру інвестування по видах цінних паперів та галузях економіки;
 • методику розрахунку вартості чистих активів;
 • порядок розрахунку з інвесторами у випадку їх виходу або ліквідації фонду.


Хочемо звернути Вашу увагу на те, що надійна та авторитетна КУА може мати в управлінні значно більше, ніж 1-2 фонди. Напрямки та стратегія їх інвестування повинні бути різноплановими – це є свідоцтвом професіоналізму менеджерів, їх досвідченості та індивідуального підходу до інвестора, здатності запропонувати продукт, що задовольняє різні вимоги.Всі права на сайт - власність ©ТАСК®, 2008
Разроблено ©J.K.®Design, 2008