КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ "ТАСК-ІНВЕСТ"
Як знайти свій шлях
на ринку капіталу
Про проект
"Азбука"
Глосарій
термінів
Часті
запитання
RUS
UKR

ЗМІСТЗамовте!

Друкований варіант
"Азбуки для інвестора"

АНКЕТАПУБЛІКАЦІЇ


ДОПОМОГА
Як примножити заощадження

Людині властиве прагнення зберегти, а якщо можливо, то й примножити свої заощадження. Якщо у неї з’явились не те щоб зайві, але вільні кошти, які їй найближчим часом не знадобляться, то таку людину вже можна назвати потенційним інвестором, а її гроші – капіталом.


Але як примножити цей капітал?
Які засоби допоможуть забезпечити стабільний дохід з достатньою безпекою?


Сучасний ринок пропонує потенційному інвестору різноманітні засоби збереження та примноження капіталу. Розглянемо декілька основних:

Банківські депозити

Це найбільш розповсюджений спосіб розміщення тимчасово вільних грошових коштів, який дозволяє отримувати прогнозований дохід за встановленими відсотковими ставками.

Ризики при розміщенні коштів на банківських депозитах - мінімальні, особливо якщо диверсифікувати свої вклади (тобто розділити їх по різних депозитах в різних банках), але й доходність також незначна.

Зазвичай відсоток, що пропонується вкладникам банками, трохи перевищує рівень інфляції. Тому за нинішніх її темпів банківський депозит лише дозволяє зберегти заощадження від знецінення.

В наш час банківські депозити – це, в значній мірі, засіб для збереження капіталу, а не ефективний спосіб його примноження.


Дорогоцінні метали

З давніх часів зберігання капіталу в золоті вважалося найнадійнішим способом збереження. Банківські зливки та ювелірні вироби не складно придбати, а їх вартість постійно зростає, що дозволяє отримувати практично гарантований дохід.

Але слід пам’ятати, що, незалежно від того в які дорогоцінні метали вкладаються кошти, завжди існують особливі вимоги до зберігання, транспортування, а в деяких випадках і до страхування такого майна. Все це призводить до додаткових витрат.

Вклади в дорогоцінні метали можуть бути гарним способом примноження капіталу тільки в тому випадку, коли власник самостійно відслідковує ринкові коливання вартості цих металів, вдало обираючи час для їх продажу та купівлі.


Вклади в нерухомість

Останніми роками в нашій країні небувалої популярності набули вклади в нерухомість в якості довгострокових інвестицій з підвищеною надійністю. Дійсно, в умовах ринку, що зростає, інвестор може розраховувати на отримання доходу при продажу нерухомості або здаванні її в оренду.

Варто, однак, визнати, що придбання квартири або будинку зобов’язує інвестора мати час для складного процесу оформлення документів, значну суму грошей, а також володіти інформацією для оцінки ризику своїх вкладень. Серйозний недолік подібних вкладень полягає ще й в тому, що як актив нерухомість неділима та не підлягає продажу частинами.


Власний бізнес

Володіючи певними навичками та вільними грошима завжди можна відкрити власний бізнес. Це дозволить контролювати вкладені кошти та, за умови вмілої організації, отримувати значний прибуток. Але слід пам’ятати, що цей спосіб інвестування пов’язаний з високими бізнес-ризиками та потребує безпосередньої участі власника в процесах виробництва та управління.


Безпосередня участь на ринку капіталу

Будь-яка людина може самостійно прийняти участь в інвестиціях на ринку капіталу, наприклад, валютному (FOREX) або фондовому. Такий спосіб інвестування дозволяє інвестору , як гравцю ринку, повністю контролювати свої кошти, однак і успіх роботи залежить виключно від його здібностей. Подібні інвестиції потребують наявності професійних навичок в роботі з фінансовими інструментами, обробки великих масивів ринкової інформації та, нарешті, просто певних рис характеру (аналітичного мислення, інтуїції, витримки та ін.). Самостійне інвестування в цінні папери потребує також залучення професійних торговців цінними паперами для укладання угод (це вимога українського законодавства). До того ж не слід забувати, що на ринку самостійному гравцю завжди складають серйозну конкуренцію великі учасники, такі як торговці цінними паперами та банки. Ці фінансові структури за наявності досвіду, високого професійного рівня та грошових ресурсів випереджають поодиноких гравців та укладають більш вигідні угоди.


Інвестиційні фонди

Той, хто не має можливості або не бажає самостійно займатися операціями на ринку капіталу, може скористатися послугою колективного інвестування - стати учасником інвестиційного фонду.


Всі права на сайт - власність ©ТАСК®, 2008
Разроблено ©J.K.®Design, 2008